tryky na skate

19. června 2006 v 17:59

Ollie:

Je nejzákladnější trik, kterej je nutný bezpodmínečně umět, protože jinak si ani neškrtnete, pokud jezdíte street. Teď si rozeberema základní postoj. Podle toho na jakou stranu jezdíte se postavíte buď pravou nebo levou dopředu. Tady budu popisovat postavení s pravou dopředu protože se mi tak jezdí líp, takže ti kdo jezdí levou dopředu si jenom prohodí slova pravá/ levá. Pro začátek si dáme pravou (levou) nohu kousek pod přední šrouby nebo klidně i na ně, to postačí ne malý olliečko, který bude pro začátek stačit, jak ste asi vypozorovali výška ollie závisí najen na odrazu ale taky na postavení přední nohy, je to logický čím víc je noha uprostřed tím víc se dá prkno táhnout a vejš vyskočit, taky je dobrý říck, že nemá cenu dávet nohu dál jak za půlku prkna protože se stejně vejš už nevyskočí a navíc je to o ústa. Takže přední noha je na šroubech a zadní dáme na patku. Je taky dobrý mít pat trochu k sobě a špičky o sebe, ale jenom mírně, ono to obráceně ani moc nejde. Samotný odraz je dost důležitej a zaleží na něj jak vysoko vyskočíte, zdá se to sice jednoduchý, ale hodně lidí dělá v začátjách chyby tím, že místo aby se lechce švihem odrazily, do prkna kopnou celou nohou a to je chyba a pak jim to nejde. Odraz se provádí spíš než celou nohou pouze pohybem kotníku a jak si můžete vyskoušet vyskočíte i vejš. Důležitý je taky nebát se odrazit a vyskočit a ne jenom ťuknout. Dál je taky dobrý pomáhat si rukama, švihem. Tak to by byl odraz, hned po něj jak se prkno dostane do správné polohy (jak jde vidět na obrázku) je potřeba naklopit přední nohu aby se její pomocí dalo prno vytáhnout nahoru, v této fázi musíte zadní nohu, kterou ste se odráželi zvednout, je to ze začátku celkem težký tyhle pohyby zkoordinovat, takže se vám asi bude stávat, že zadní nohu už nezvednete, čímž se vám zadní trucky neodlepí od země, ale pokud se to povedlo ste ve vzduchu a prkno vlastně držíte jenom přední nohou. Až budete nejvějš, což musíte poznat sami, je potřeba vrátit obě nohy zpět na desku a přední nohu, podle polohy prka, možná ještě truchu "zadupnout" aby se prvno dostalo do vodorovný polohy a vy pak mohli dopadnout na všechny 4. Při dopadu se lehce pokrčte aby si zmírnil pád a je to. Dofám, že vám tenhle text aspoň trochu pomůže, nejdůležitějí je správnej odraz a táhnutí desky.

Kickflip:

Je to trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podel nejdelší osy. Je dost náročný a chce hodně cviku.
Jeďte pomalou rychlostí, přední nohu dejte někam mezi šrouby a prostředek, ale k vnitřní straně skejtu, zadní dejte na patku. Zadní nohou přidupněte patku, přední nohu kopněte do vnitřní strany a zadní nohu odlechčete (chce to hodně cviku, než si vychytáte přetáčení skejtu). Při letu se vám skejt pod nohama přetáčí, snažte se přední nohu vrátit nad skejt. Pokud se vám to podaří, tak si kickflip odjedete jako ollie.

Heelflip:

Je to trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podel nejdelší osy, ale na druhou stranu než kickflip.
Jeďte pomalou rychlostí, v postavení jako na ollie. Zadní nohou přidupněte patku, přední nohu kopněte do vnější strany a zadní nohu odlechčete (chce to hodně cviku, než si vychytáte přetáčení skejtu). Při letu se vám skejt pod nohama přetáčí, snažte se přední nohu vrátit nad skejt. Pokud se vám to podaří, tak si heelflip odjedete jako ollie.

Varial heelflip:

Při tomto triku se vám skejt otočí do heelflipu a zároveň do fs shove-itu.
Jeďte normální rychlostí v postavení na heelflipa. Špička přední nohy by měla hodně přečuhovat a zadní noha by měla být hodně na vnitřní hraně. zadní nohu normálně sešlápněte a táhněte před sebe. Přední nohu koněte normálně do heelflipa, ale mírně dolu. Skejt by se měl točit, vy si srovnejte nohy, dopadněte a jeďte.

Crooked grind:

Při tomto triku grindujete po předních tracích a zadníma jste odklonění od překážky. Je jednoduší na bs.
Dělá se stejně jako noseslide, jenom jedete podel překážky. Uděláte ollie a ve vzduchu se přeníma tracama natočíte k překážce. Předníma na ní dopadnete a grindujete. Je to hodně těžký odject protože skejt se vždycky blbě přetočí, takže nejlehčí je to do fakie, nebo shove-item.

Pop shove-it:

Je to jednoduchý trik, při kterém se vám pod nohama skejt přetočí o 180 podel svislý osy. Je to jeden z mála triků, u kterého se nepotřebuje ollie.
Jeďte normální rychlostí v postavení jako na ollie. Přední nohu kopněte do předu a zadní do zadu (chce to cvik, protože se skejt točí jenom o 180, tak se vám bude stávat, že zůstane za váma). Jakmile se vám skejt dotočí dopadněte, je to lehké, ale ze začátku se vám bude stávat, že dopadnete moc na patku a převážíte se, To si ale časem vychytáte.

Pop shove-it 360:

Při tomto triku se vám skejt pod nohama otočí o 360, je to docela zajímavá podívaná.
Pokud umíte change foot bude to pro vás jednoduší, ale dá se to naučit i bez něj (tento trik je jednoduší ve fakie). Jedete teda ve fakie v postavení na ollie. Kopnete jako do shove-itu, ale do obou nohou dáte větší sílu. Chce to pořádně vychytat kopání a dopad. Ze začátku se vám bude stávat, že skejt bude dopadat jinde než vy, chce to hodně cviku.

bs ollie:

Při tomto triku se se skejtem otočíte o 180 na opačnou stranu než na fs.
Jedete, ze začátku spíš pomalejší rychlostí, v postavení na ollie. Začnete zatáčet na druhou stranu než na fs, uděláte ollie, ale přední nohu táhnete nahoru a zároveň do strany a zadní nohu při odlehčování táhnete do druhé strany (opakuji v opačném směru než fs), tím se začnete otáčet. Ve vzduchu musíte nohy vyrovnat tak, abyste dopadly všema kolečkama najednou, pokud to neuděláte jednoduše se převážíte a... .

fs kickflip:

Je to trik, při kterem skejt dělá flipa a vy se s nim točíte do fs.
Jeďte v postavení na flipa. Začněte mírně zatáčet. Zadní nohu hodně přidupněte a suňte jí do předu. Přední nohu kopněte hodně do strany, tím se začnete otáčet do fs a skejt se vám pod nohama bude překlápět. potom to jednoduše dopadnete a odjedete.

bs heelflip:

Je to trik, při kterém skejt dělá heelflipa a vy se s nim točíte do bs.
Jeďte v postavení na heelflipa. Začněte mírně zatáčet. Zadní nohu přidupněte a suňte jí do zadu. Přední nohu kopněte do heelflipa, víc do strany, tím se začnete otáčet do bs a skejt se vám pod nohama bude otáčet. potom to jednoduše dopadnete a odjedete.

Fakie ollie:

Je to prostě ollie ve fakie (pozadu).
Jednoduše jedete ve fakie a dáte ollie, jenom se musíte navážit víc na předek skejtu, jinak bude zůstavat za váma v horšim případě dopadnete na patku a přelítnete.

fs shove-it:

Je to trik jako pop shove-it, jenom se skejt bude otáčet na druhou stranu. Je vo něco těžší, protože na skejt nevidíte.
Jak sem řekl je to to samý jako pop, jenom přední nohu kopnete do zadu a zadní do předu-je nutné ho vychytat!

fs ollie:

Při tomto triku se se skejtem otočíte o 180.
Jedete, ze začátku spíš pomalejší rychlostí, v postavení na ollie. Začnete zatáčet, uděláte ollie, ale přední nohu táhnete nahoru a zároveň do strany a zadní nohu při odlehčování táhnete do druhý strany, tím se začnete otáčet. Ve vzduchu musíte nohy vyrovnat tak, abyste dopadly všema kolečkama najednou, pokud to neuděláte jednoduše se převážíte a ... .

360 flip:

Při tomto triku se vám skejt otčí do flipu a zároveň do pop shove-itu 360.
Jeďte normální rychlostí v postavení na flipa, akorád zadní noha bude hodně na vnější hraně. zadní nohu normálně sešlápněte a táhněte za sebe. Přední nohu koněte normálně do flipa, ale mírně dolu. Skejt by se měl točit, vy si srřovnejte nohy, dopadněte a odjeďte.

5-0 grind:

Na tento trik musíte mít dost vychytané ollie, je to trik, při kterém grindujete po zadních tracích.
Jedete jako na 50-50, uděláte ollie, ale ve vzduchu se převážíte na zadní nohu.Tim dokážete to, že dopadnete na překážku jenom zadníma trekama. Nesmíte se ale převážit moc, aby vám to nepodklouzlo. Potom si to tak po zadních tracích grindujete. Tento trik se dá odjet dvěma způsoby: 1. Počkáte, až překážka skončí a normálně jí sjedete. 2. Musíte přední nohu táhnout do strany a zadní do druhé strany (tim dosáhnete toho, že se dostanete jakoby do tailslidu), potom skejt stáhnete z překážky.

50-50 grind:

Při tomto triku grindujete po obou tracích po překážce.
Jedete mírně šikmo k překážce, uděláte ollie (tim, že jste šikmo, se snádno dostanete nad překážku). Jakmile jste nad překážkou, musíte skejt vyrovnat tak, aby jste dopadly oběma trekama na překážku, pokud se vám to nepovede, tak to dopadne špatně. Při grindu musíte být vyrovnaní, aby vám to nepodklouzlo. Tenhle trik se dá odjet dvěma způsobama: 1. Počkat, až překážka skončí a sject jí. 2. Přenést váhu na zadní nohu a vysunout skejt z překážky.

Boardslide:

Při tomto triku na prekážce slidujete po desce (překážka je mezi tracama).
Jedete podél překážky, uděláte ollie 90 a dopadnete na překážku (na překážce musíte váhu vyrovnat tak, aby byla na obou nohou stejná). Neni dobrý být zatočený, to by jste se mohli zaseknout. Potom chvíli slidujete. Tenhle trik se dá vodject jedině tak, že si počkáte na to až bude překážka končit, pak se můžete rozhodnout jestli do fakie (zadní dopředu, přední dozadu), nebo do normálu (zadní dozadu, přední dopředu). Tyto úkony provedete až těsně před koncem překážky, musíte taky uvolnit nohy, jinak se vám skejt převrátí. Musíte dopadnout tak, aby ste se nepřevážili jinak... .

Nose grind:

Při tomto triku grindujete po předních trackách.
Jeďte stejně jako na 50-50, udělejte ollie a ve vzduchu stlačte přední nohou prkno dolů. Tím dopadnete na překážku pouze předníma trekama. Je důležité se dobře vyvážit, jinak vám skejt podjede, nebo se zaseknete. Tento trik se nejlíp odjíždí na konci překážky- prostě jí sjedete.

Noseslide:

Je to trik při kterém slidujete po přední patce.
Jedete mírně šikmo k překážce, uděláte ollie, ale tak, že přední nohu táhnete mírně do strany (aby ste se otočili o 90) taky jí musíte táhnout víc nahoru, aby se vám dostala až na patku, mezitím uvolňujete zadní nohu. Pak přistanete na překážce, tam musíte bejt úplně vyrovnaný, protože když se někam nakloníte, tak vám to buď uklouzne, nebo ze zaseknete. Pokud se vám to povede, tak budete chvíli slidovat. Vodject se to dá dvěma způsobama: 1. Do fakie, zadní nohu táhnete směrem k překážce (před sebe) a přední směrem vod překážky (za sebe). 2. Do normálu, akorát zadní za sebe a přední před sebe. Při dopadu si musíte dát bacha na to, aby ste měli rozloženou váhu v obou nohách, jinak byste se převážili a... .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 4. listopadu 2006 v 10:27 | Reagovat

Tak ty obrázky sou nařez !!!!!!!!!!

2 Danek Danek | E-mail | 12. listopadu 2006 v 15:11 | Reagovat

fakt dobréé stránky ja cip!!!ja se učím ollie ale když vyskočím tak jenom asi předkem 25cm a zadkem 10cm poradte někdo prosím dyštak moje icg je 344-355-079dík

3 skateci z Rapotic skateci z Rapotic | 7. února 2007 v 17:40 | Reagovat

ja umim ollie a kick flip a headflip a to je vse tet se ucim s tomem suchym slaidovat a tomovi to de lip jak mne ale ja se to naucim tom je fakt dobrej na to ze mu je 10let je velmi dobrej umi to co ja!!!!!!!!!§§

4 Temný poutník Temný poutník | 10. dubna 2007 v 20:01 | Reagovat

tě péro skejťáci, sem si koupil kdysi dávno strašně levnej skejt, kterej sem hned zlomil, ale te´d sem si koupil dfošnu za pořádně love a už to jede...sem se do toho úplně zamiloval, a dám si konečně olíčko i za jízdy (jaksi sem předtim nevěděl že se to má dělat za jízdy :-D) vychytal sem manuál, zkoušim shove-it a flip a je to úplně mega!!! tak skejtu zdar!

5 zerak :D zerak :D | 27. dubna 2007 v 20:55 | Reagovat

cuss umi tayd nekdo cabaleiral

6 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:29 | Reagovat

kundy skate je na hovno co skusit freestil-bmx co

7 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:30 | Reagovat

hovni

8 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:30 | Reagovat

piči

9 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:30 | Reagovat

kundy

10 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:30 | Reagovat

kurvy

11 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:31 | Reagovat

čuromrdádi

12 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:31 | Reagovat

kreténi

13 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:31 | Reagovat

blázni

14 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:31 | Reagovat

ůchylové

15 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:32 | Reagovat

buzny

16 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:32 | Reagovat

umíte hovno

17 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:32 | Reagovat

afhtfghzgjgfk,hgjlkfgzhdgjnbvn  bvjmngchjmgkljh,  ,vjhghiftizuikvhkffjhkhghk

18 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:34 | Reagovat

výte že nej. jezdec na skatu je Tony hafk

19 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:35 | Reagovat

a nej. na freestylu je mat hoffman,kevin robinson atd. a hafk se dal taky na bmx

20 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:36 | Reagovat

asfea

21 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:36 | Reagovat

agdsdfgdsfg

22 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:36 | Reagovat

egsdfgdfgbdfgbdfsgh

23 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:36 | Reagovat

hstgfhnfdhtghsrshrhtrssrh

24 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:36 | Reagovat

srhtrshhrtf

25 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:37 | Reagovat

dezoti

26 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:37 | Reagovat

dhdfhg

27 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:37 | Reagovat

gfhndfghg

28 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:37 | Reagovat

shfhfnnfd

29 frestile-BMX frestile-BMX | E-mail | 19. února 2008 v 18:37 | Reagovat

cvbcbncnbcbncvnvbdxf

30 karel karel | 5. března 2008 v 13:10 | Reagovat

kokote !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31 ndnfm,f ndnfm,f | E-mail | 25. května 2008 v 20:12 | Reagovat

Proc davate na bloku ty stejny clanky a tryky???????

32 brutalitka brutalitka | 1. října 2008 v 8:07 | Reagovat

http://www.brulatalitka.estranky.cz/

33 Davidkab Davidkab | E-mail | 29. července 2017 v 3:28 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить свои ФИО из интернета Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

34 Peterphosy Peterphosy | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 9:49 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

35 Sandrasib Sandrasib | E-mail | 29. srpna 2017 v 3:02 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Усть-Лабинск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8 (8 6 1) 2 4 1 2 3 4 5
___________________________
благоустройство участка детского сад
благоустройство жил района
цена на благоустройство и озеленение
благоустройство республики саха якутия
благоустройство в прохоровке

36 LarryOwnew LarryOwnew | E-mail | Web | 23. září 2017 v 5:05 | Reagovat

http://ww.petrpalous.cz/component/k2/itemlist/user/357381  смотреть как играют фильм бесплатно   3 трейлер на русском полный фильм  http://www.newtechtraining.net/component/k2/itemlist/user/301465

37 LarryOwnew LarryOwnew | E-mail | Web | 24. září 2017 v 3:32 | Reagovat

http://sdamsutki.by/component/k2/itemlist/user/46447  смотреть кино про приключения   фильм без регистрации  http://centercross.it/component/k2/itemlist/user/4134

38 BethanyClh BethanyClh | E-mail | Web | 7. října 2017 v 16:35 | Reagovat

http://nextdifferencegames.com/profile/luiskauffma

39 AlysonAwu AlysonAwu | E-mail | Web | 8. října 2017 v 20:17 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a disaster. I am already freaking out maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramal-50-mg>website</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

40 Avito321er Avito321er | E-mail | 22. října 2017 v 9:59 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

авито ящик под деньги
вернуть деньги с авито на кошелек
как сменить номер в аккаунте авито что делать
на авито деньги на телефон
перевести деньги с авито кошелька на другой аккаунт

41 AlysonEkv AlysonEkv | E-mail | Web | 29. října 2017 v 10:01 | Reagovat

http://elsagames.com/profile/karristaple

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama